Umman ve Maskat,rotasına Egzotik Arap Yarımadası’nı ekleyecek ilk kez seyahat edecekler ya da gezginler için şüphesiz kaçırılmayacak bir yerdir.

 

Umman Sultanlığı’nın uçsuz bucaksız sahilleri, altın çölleri,kaleleri ve vahalari ile nefes kesici güzelliğini bir de Oman Air’in eşsiz konukseverliği ile deneyimleyin.

Oman Air ve Umman Turizm Bakanlığı desteği ile hizmet veren Otel ve Tatil Köyleri minimum 2 ya da 3 gece kalışlı rezervasyonlarınıza 1 gece ücretsiz kalış hakkı sunmaktadır.

Umman Konaklama Paketlerinde ; 2 Gece Öde 3 Gece Kal ve 1 Gece Öde 2 Gece Kal teklifleri, en az 2 ve 3 gece konaklamalarda geçerlidir.

Umman’da güzelliği keşfedin!

Rezervasyon yapmak için Oman Air Holidays’i arayın +968 2453 1000

Email: holidays@omanair.com

WhatsApp üzerinden Oman Air Holidays teklifleri almak için “add me” yazarak aşağıdaki numaraya gönderin +968 71161676


Üç Yıldızlı Oteller / Tatil Köyleri İki Gece Üç Gece Geçerlilik Süresi
**Tulip Inn Down Town Muscat $63 $115 31 Aralık 2020
**Ramee Guestline $92 $129 01 Ekim- 31 Aralık 2019 & 01 Ocak – 30 Nisan 2020
**Ramee Guestline $77 $107 01 Mayıs – 30 Eylül 2020

Dört Yıldızlı Oteller / Tatil Köyleri İki Gece Üç Gece Geçerlilik Süresi
**Tulip Inn Musca $72 $115 01 Ocak’tan 31 Aralık 2020’ye kadar
Park Inn by Radisson Muscat $81 $120 30 Nisan 2020
-Konaklamalarda, kahvaltı ve tüm vergiler dahil KİŞİ başı USD para biriminden fiyatlardır.
**Ücretsiz havaalanı transferleri sağlayan oteller.

Şimdi Rezervasyon Yapın
Şartlar & Koşullar

Konaklama


Oman Air

Vize Koşulları: Maskat Uluslararası Havalimanı'na varışta 52'den fazla ülke vatandaşı için 1 aylık geçerli tek girişli vize verilir. Güncellenmiş tüm Vize Bilgileri için www.rop.gov.om adlı siteyi ziyaret edin.


Maskat’da Neler Yapılır?


Kısa Şehir Turu : Benzersiz İslam mimarisinin ihtişamını sergileyen Maskat'ın,dini bir dönüm noktası olan ,etkileyici Sultan Qaboos Ulu Camisi'ni ziyaret edin. Mirani ve Jalali'nin 16. Yüzyıl Portekizli kaleleriyle çevrili Al Alam Sarayı'nı ziyaret etmeden, Maskat geziniz tamamlanmış sayılmaz.

Açık Hava Etkinlikleri: Bandar Khairan'ın el değmemiş sularında şnorkel veya dalış yapabilir, yunus izlemeye gidebilir ya da Maskat'ın engebeli kıyısındaki bir yelkenli turunda rahatlayabilirsiniz.

Sahiller : Maskat'ın cazibe merkezleri arasında Qurum Plajı, Bandar Al-Jissah, Yitti, Al-Khairan ve Al-Bustan gibi bir dizi muhteşem plaj bulunmaktadır

Müzeler : Bait Al Zubair Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Çocuk Müzesi ve Umman-Fransız Müzesi, Maskat'ın tarihine yakından bakmak için ideal yerlerdir.

Alış-veriş : Muttrah'ın eski çarşısı, turistler için otantik Umman’a özgü hediyelik eşya ve hazineleri satın almak için ideal bir mekandır.

İlginizi Çekebilecek Yerler :

Barka
Maskat Havaalanı'ndan yaklaşık 35 dakika uzaklıktaki bir sahil kasabasıdır.
Ünlü kaleler şehri olan Barka, Deve Yarışı ve düzenli olarak kansız Boğa Güreşlerinin
düzenlendiği bir merkezdir. Aynı zamanda yerel kaplıcaların, dağların yanı sıra Nakhal ve Rustaq'ın kalelerini keşfetmek için çok popüler bir yerdir.
Mağara gezileri, tırmanma, dalış ve doğa yürüyüşleri yerel aktivitelerden bazılarıdır.

Jebel Shams
Arap Yarımadası’nın en yüksek dağı ve Maskat’a sadece 210 km uzaklıkta olan Jebel Shams birçok güzel köye, Al Hamra, Misfat Al Abriyyin, ünlü Al Hoota Mağaraları ve birçok yürüyüş yoluna ev sahipliği de yapmaktadır. Wadi Nakhr’dan, terkedilmiş Sab Bani Khamis köyüne uzanan balkon yürüyüşü kaçırılmamalıdır.Diğer bir cazibe merkezi, Büyük Kanyon'a 200 metre yükseklikten bakabileceğiniz Via Ferrata'dır.

Musannah
Maskat Havalimanı’na 45 dakika uzaklıkta bozulmamış plajlarıyla keyifli ve güneşli iklimin tadını çıkarabilirsiniz. Yakınlarda ziyaret edilebilecekler yerler resmedilmeye değer su kaynakları ile ünlü Wadi Bin Khalid ve Umman’ın en tanınmış köyü olan Bilayt Sayt köyüdür. Yine buradaki 120 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Majlis al Jinn'i de ziyaret edebilirsiniz.

Ras Al Jinz
Arap Yarımadası'nın en doğu noktası olan Ras Al-Jinz, Maskat'a yaklaşık 210 km uzaklıktadır. Nesli tükenmekte olan yeşil kaplumbağalar için önemli bir yuvalama alanıdır. 20.000'den fazla dişi kaplumbağa her yıl yumurta bırakmak için yumurtadan çıktıkları sahile geri dönüyor. Kureyş'ten Sur'a giden yeni sahil yolu, Wadi Shab, Wadi Tiwi ve Fins Plajı gibi birçok görülesi yerle doludur.

Günlük Turlar :

Nizwa - Nizwa'ya ulaşmak ve 17. yüzyıldan kalma etkileyici Nizwa kalesini gezmek için Fanja ve Birkat Al Mauz vahaları aracılığıyla Hacer dağlarından geçin.

Al Hoota Mağarası - Dünyanın en büyük mağara sistemlerinden biri olan Al Hoota mağarası, Jebel Shams'ın eteklerinde yer alır ve nefes kesen sarkıtlara, dikitlere ve nadir görülen kör şeffaf balıklara ev sahipliği yapar.

Jebel Akhdhar - Arapça’da 'Yeşil Dağ' olarak bilinen 3000 metre yüksekliğindeki Jebel Akhdar'ın güzelliği, uzun hurma ağaçları, yemyeşil vadiler ve resmedilmeye değer köylerin bir kolajı olarak karşınıza geliyor.


Umman – Khasab :

Khasab’ta neler yapılır?

Kısa Şehir Turu : Khasab Umman’ın çarpıcı manzaralarından bazılarına sahiptir.

2.000 m'nin üzerinde bir rakıma sahip olan Jebel Harim'e doğru nefes kesen bir 4X4 yolculuğuna çıkın ve panoramik manzaranın tadını çıkarın.

17. yüzyılda Portekiz'in Hürmüz Boğazı'ndaki deniz ticareti üzerinde hakimiyet arayışında inşa edilen ve resmedilmeye değer bir kale olan Khasab kalesini ziyaret edin.Ya da yerli bir Arap yelkenlisiyle harika fiyortlara açılın ve küçük bir balıkçı köyünü geçip yunuslarla karşılaşın.


Umman - Salalah

Salalah’ta neler yapılir?

Kısa Şehir Turu: Nefes kesen manzarası, geleneksel pazarlar, çiçek açan yaylalar ve vadiler, rustik köyler, bol vahşi yaşam, yaz muson mevsimi boyunca resmedilesi yeşil kırsal alanlar ve Frankinsens ağaçları görülmeye değerdir.

Mughsayl ve Air Horman'daki kaplıcalar, “Tawi Attir”, Sheba Kraliçesi'nin Samhuram'daki ünlü kalıntıları Mirbat'taki tarihi yerlerdir.


By continuing to browse omanair.com, you agree to our terms of useprivacy policy and the use of cookies. For more information, please review our cookie policy.