Oman Air Umman Sultanlığı’nın bayrak taşıyıcı, resmi ve 4 yıldızlı (Skytrax 2011) havayoludur. 1993 yılında kurulan havayolu, o zamandan beri büyük bir büyüme yaşadı ve Maskat'ı Ortadoğu'da önemli bir trafik merkezi haline getirerek ticari, endüstriyel ve turizm sektörlerini desteklemede önemli bir rol oynadı.

Havayolu şu anda Maskat’tan Körfez Bölgesinde’ki Abu Dabi, Bahreyn, Doha, Dubai,Cidde, Riyad, Dammam, Medine ve Kuveyt’e uluslararsı direk uçuşlar gerçekleştirmektedir, Orta Doğu ve Afrika Bölge’sinde Kahire, Amman, Casablanca, Tahran, Zanzibar, Darüsselam ve Nairobi’ye olduğu gibi.

Ek olarak, Oman Air Hindistan’da on bir noktaya uçmaktadır (Goa, Chennai, Koçi, Thiruvananthapuram, Hyderabad, Delhi, Lucknow, Bangalore, Kozhikode, Jaipur) Pakistan’da; Karaçi, İslamabad ve Lahor, Nepal’de; Katmandu ve Sri Lanka’da Colombo. Havayolu Uzak Doğu’da; Bankok, Kuala Lumpur, Manila, Cakarta ve Çin’de Guangzhou’ya da uçmaktadır. Havayolunun Avrupa’da ki uçuş noktaları ise; Londra, Manchester, Milan, Münih, Frankfurt, Paris, Zürih, İstanbul ve Moskova’dır.

Oman Air’in mevsimlik yeni uçuş noktaları ise, Atina ( Yunanistan ) ve İskenderiye (Mısır )olarak tanıtılmıştır. İki uçuşta yaz süresince gerçekleştirilmektedir ve Male (Maldiv’ler) uçuşları da kış sezonu süresince gerçekleştirilmektedir.

Oman Air’in iç hat uçuş noktaları; Salalah ve Khasab’tır. Ayrıca DQM (Duqm), OMM (Marmul), RNM (Qarn AlAlam) ve FAU (Fahud) olmak üzere Duqm Özel Ekonomik Bölge Otoritesi (SEZAD) ve Petrol Geliştirme Umman (PDO) için dört ek iç noktaya hizmet vermektedir.

Oman Air’in çeşitli havayollarıyla ortak uçuş anlaşmaları vardır.Lufthansa, Qatar Airways, Gulf Air, Etihad, Kuwait Airways, Ethiopian Airlines, Royal Jordanian, Türk Hava Yolları, Sri Lankan Airlines, KLM, Garuda Airlines, Thai Airways, Saudia, Malaysia Airlines, Kenyan Airways, Bangkok Airways and Aegean Airlines, anlaşma ortaklıkları bulunan havayollarıdır Oman Air bu sayede yolcularına daha iyi bağlantı ve daha fazla seçenek hizmeti sunar.

Oman Air’in filosu şu anda dokuz Boeing 787, on Airbus 330, 28 Boeing 737 ve dört Embraer 175’ten oluşuyor.

Oman Air’in seçkin uçak iç mekanları, First Kabin yolcularına her biri tamamen kapalı, ekstra uzun, gizliliği sağlamak için kapıları olan ve gökyüzünde çok konforlu bir yatar koltuğa dönüşen First Kabin Özel Süitini içerir.Seçkin Business Kabin koltuklarının her biri kolay koridor erişimi, geniş kabin baş üstü dolap alanı ve son teknoloji olanakları sunar.Economy Kabin koltuklar, cömert bacak ve dirsek alanı ile birlikte ayarlanabilir baş ve bacak dinlendirme yastıkları sunar. En gelişmiş uçak içi eğlence sistemlerine sahip bireysel koltuk arkalığı ekranları, canlı uydu televizyon bağlantısında ses ve video seçenekleri sağlar. Buna ek olarak, Oman Air geniş gövdeli uçuşlarında, üç kabininde de mobil telefon bağlantı ve Internet bağlantı hizmeti sunan öncü havayoludur.

www.omanair.com


By continuing to browse omanair.com, you agree to our terms of useprivacy policy and the use of cookies. For more information, please review our cookie policy.