Binbir Gece Masallarının Ülkesi Umman

M.Ö. 3.000 yılına dayanan bir tarihle, Umman'ın el değmemiş toprakları size binlerce masalı bir arada anlatır.Umman; Sheba Kraliçesi’nin doğduğu ülke olup ünlü maceracı denizci Sindbad'ın evi ve limanıdır. Dolayısıyla, Sultanlığın her köşesinde gizli bir hazineye sahip olması şaşırtıcı değildir. Başkent Maskat’ın heybetli kalelerinden enfes saraylarına ;mistik sokaklarından dalgalı kumsallara, tatlı su vadilerine ve kilometrelerce bozulmamış kumlu plajlara kadar Umman sadece keşfedilmeyi bekliyor.

Doğal Güzellikler

Doğal gayzerler,canlı mercan resifleri,rahatlatıcı kaplıcalar ve büyüleyici vadileri ile Umman’in adeta kutsanmış bir güzelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan Arap Antilop’larına ev sahipliği yapmaktadır. Greenback Kaplumbagalarının da dünyada ürediği üç yerden biridir.

Arap Yarımadası’nın İncisi

Büyüleyici Umman’ı keşfetmek için daha fazla neden

Doğal Güzellik

Ziyaretçilerimiz; ister en yüksek kum tepelerininin üzerine ister en derin vadilere ya da en sakin sahillere gitmek istesin; onlara kalifiye ve bilgili rehberlerimiz eşlik edecektir. Tur seçeneklerimiz, çöl maceraları ve alacakaranlık yolculuklarından, daha maceracı olanlar için tüplü dalış ve derin deniz balıkçılığına kadar her şeyi kapsar.


By continuing to browse omanair.com, you agree to our terms of useprivacy policy and the use of cookies. For more information, please review our cookie policy.